Gündem Gazetesinden Hz. Muhammed'e hakaret

PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi, bugünkü sayısında yayınladığı bir karikatürle Peygamberimiz Hz. Muhammed'e hakarette bulundu.

09 Mart 2016 Çarşamba, 20:53
G: 09.03.2016 - 20:57
Gündem Gazetesinden Hz. Muhammed'e hakaret
-

PKK ve onun bileşenlerinin İslam'ın kutsallarına her fırsatta hakaret etmesinin yeni bir örneği bugün yaşandı.

PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi'nin bugünkü sayısında (9 Mart 2015) yayımlanan bir karikatürde, Hz. Muhammed'in kadınlarla ilgili "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifine atıfta bulunularak hakaret ettiği görüldü.

Daha önceleri de PKK'nin türevi olan kimi kuruluşlar tarafından defalarca İslam'ın kutsallarına hakaret edilmiş, bu tavır başta Müslüman Kürt halkı olmak üzere bütün bir kamuoyunun sert tepkisine neden olmuştu.

Hatırlanacağı üzere daha önce PKK bileşenleri kimi kuruluşlar, Silopi'de çarşaflı kadınları zincirleyerek tesettürlü kadınlara hakaret etmiş, ardından aynı sahne Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin desteklediği bazı sergilerde de devam etmişti.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde "Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü" adı altında HDP ve bileşenlerinin çarşaflı ve örtülü kadınları hedef alan pankart ve hakaretleri kamuoyuna yansımıştı. Söz konusu etkinlikte, temsili olarak çarşaf giyen bazı kadınların ellerine zincirler vurulmuş ve bu şekilde çarşaflı kadınların köle olduğu hezeyanlarında bulunulmuştu.

İslam'ın şiarlarına hakaretlerin yapıldığı bu programda kadınların taşıdığı; “Toplumsal bir Kâbustur Namus” afişleri de dikkat çekmişti. Söz konusu programda, HDP ve DBP Silopi İlçe Eş Başkanları, Barış Meclisi Anneleri, Kurdi-Der üyeleri ve KESK’li kadınlar da yer almıştı.

Geçen yıl ise Sümerpark Amed Sanat Galerisi, Cegerxwîn Kültür ve Sanat Merkezi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’nda sergilenen NÜ tabloları sanat diye alkışlayan PKK/HDP’liler, Müslüman kadının giysisinden olan çarşafı ise köleliğin sembolü olarak nitelendirip, çarşaf giydirdikleri kadınların eline zincirler vurarak İslam’a ve İslam’ın değerlerine karşı olan tavırlarını ortaya koymuşlardı.

Söz konusu bu programa başta Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak olmak üzere birçok HDP'li yetkili de iştirak ederek sergilenen hakareti alkışlamışlardı.

Yine geçtiğimiz yıl Diyarbakır'ın HDP'li Yenişehir Belediyesi, daha önce Danimarka'da yayınlanan ve İslam dünyasında büyük infiale neden olan Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürleri, kentin en işlek caddelerindeki billboardlara asma cüretini göstermişti. Toplumda infiale neden olan bu karikatürler Diyarbakır halkı taflanından billboardlardan sökülmüştü.

Dünden bugüne yaşanan bu hakaretlere verilen tüm tepkilere rağmen PKK bileşenlerinin hâlâ pervasız bir şekilde İslam'ın kutsallarına saldırması, büyük bir provokasyon olarak değerlendiriliyor.

Kendi içinde bulunduğu toplumun kutsallarını hiçe sayarak kimi zaman sanatsal faaliyet, kimi zaman da sözüm ona fikir özgürlüğü kapsamında toplumu tahrik eden bu saldırıları gerçekleştiren PKK ve türevlerinin, gün geçtikçe İslam'a düşmanlıklarını alenileştirdiği görülüyor.

Bugün gelinen noktada ise PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem Gazetesi'nde, ucubelikten de öte İslam'ın kutsallarını hedef alan bir karikatür yayınlandı. Halil İncesu imzasıyla çizilen söz konusu karikatürde, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in kadınlarla ilgili "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifine atıf yapılarak hakaret edildiği görüldü. Gazete sayfalarında yer verilen bu karikatür bir de internet sayfasından yayınlandı. Tabi bu gazete ve karikatüristi Halil İncesu'nun İslam'ın kutsallarına ilk hakareti değil. Daha önce de Hz. Adem ve Havva'yı çok uygunsuz bir şekilde karikatürize ederek hakaret etmişti.

Hatırlanacağı üzere yine 2015 yılında, Van’ın İpekyolu Belediyesi Kadın Kurulu tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Sanat Parkı’na, Hz. Muhammed karşıtlığını içeren bir pankart asılmıştı. Parkın yol tarafına asılan ve üzerinde "EM NE EMANETIN, EM JININ" yani "Biz kimsenin emaneti değiliz, biz kadınız"  yazısının olduğu pankartın, Hz. Muhammed’in "Kadınlar size Allah’ın emanetidir" hadisini hedef alarak asıldığı görülmüştü.

Son yaşanan süreçte Kürt halkının evini, barkını, sokağını, mahallesini, kısacası yaşam hakkını hedef alan zihniyetin, tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de bu toplumun en büyük kutsallarına saldırmaları, kamuoyu tarafından şaşkınlıkla izleniyor.  (İLKHA)

 Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (1)
fatih
19:54
11 Mart 2016 Cuma
şeytana asker lazım pkklar bunun içim çok uygun cehennem odunu olsunlar
88.226.146.215
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
27 Aralık ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Haber ,Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Oda Başkanı Duran Şen, "Performans İçin Mevsime Uygun Lastik Kullanılmalı"
Mersin Tarsus Mithatpaşa Mahallesinde Bulunan ve Covid-19 Salgını Nedeniyle Geçici Olarak Kapatılan Kıraathanede Kumar Oynayan 11 Kişiye Para Cezası
Mersin Tarsus Gazipaşa Mahallesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Kişi Yaralandı
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Duyurusundan Saatler Geçmeden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" Kampanyasına Destek Verdi
Milli Dayanışma Kampanyasına Mersin’den İlk Destek Başkan Gültak’tan Geldi! 1 Aylık Maaşını Kampanyaya Bağışladı
Mersin Valiliğinden Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesi Duyurusu
TOK Otobüslerinin Güzergah ve Çalışma Şeklinde Son Durum
Tarsus'ta Corona Tedbirleri İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipler Tarafından 7/24 Aralıksız Sürüyor
T.O.K. Otobüs Seferlerinde Sınırlama! Koronavirüs (Covid-19) Tedbirleri Kapsamında Artık Mersin – Yenice Çalışacak!
Mersin Tarsus'ta 67 Yaşındaki Yaşlı Adamın Talebi Üzerine "Vefa Sosyal Destek Grubu" Harekete Geçti: Alışverişi Yapıp, Malzemeleri Fişiyle Teslim Etti