Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eTwinning Unvanı Almaya Hak Kazandı

Tarsus okulunun büyük başarısı. Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okulların kendi bölgelerinde lider olarak tanınmasını sağlayan eTwinning Proje Okulu unvanını almaya hak kazandı.

Tarih: 19 Mart 2019 Salı 09:11
Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eTwinning Unvanı Almaya Hak Kazandı
- Bir eTwinning projesinin Ulusal ve Avrupa standartlarına ulaştığını gösteren, projeyi hazırlayan öğretmenlere verilen Avrupa Kalite Etiketi ve Ulusal Kalite Etiketinin alınması ile öğretmenlerin görevli olduğu okula eTwinning unvanı veriliyor.
Tarsus Borsa ve İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görevli öğretmenlerden, Oğuzhan Kosalı ve Mehmet Özer’in çalışmalarıyla okul, Ulusal Kalite Ödülü kazanmıştı.
Görevli öğretmenlerin hazırladıkları çeşitli projelerle kazanılan ödülle birlikte 2019 yılı eTwinning Proje Okulu olunmasının yolu açılmıştı.
Yaşanan pozitif gelişmelere ilave olarak okul bünyesinde yürütülen çalışmalarla 2019 Mart ayında okulun ismi, Uluslar arası Unvan Listesinde “Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak yayınlandı ve okul eTwinning Proje okulu unvanını kazandı.
Okul tarafından paylaşılan teşekkür ve bilgilendirme görselinde, kazanılan ödüllerde emeği geçen; Okul Müdürü Vezir Yıldız başta olmak üzere, gerek projelerin hazırlanması gerekse diğer bir birini tamamlayan çalışmalarda görev alarak katkıda bulunan öğretmenler Oğuzhan Kosalı, Mehmet Özer, Özlem Hızlı, Nebi Burak Ay, Zehra Kurtdişi, Yılmaz Asmakaya, Havva Nur Pancar, Ayça Şerife Baran, Perihan Kılınç, Özge Zengin’e teşekkür edildi.
eTwinning Okul Etiketi Nedir?
eTwinning Okulu olmak; okulların vatandaşlık, kültürel farkındalık ve dijital yetkinliğin desteklenmesi konusunda uyguladığı yenilikçi çalışmaların tanınmasını sağlar.
Ayrıca, okulların; kendi okulları, yerel toplulukları ve ülkeleri içinde ve ötesinde bir işbirliği kültürü geliştirmek için yaptıkları çalışmaları kabul eder. eTwinning Okulları, kendi bölgelerinde lider olarak tanınmakta ve Dijital uygulamalar, e-Güvenlik uygulamaları, Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi, Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamaları konularında uzmandırlar.
Bu etiketi alan okullar:
Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar.
eTwinning’in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning’in önde gelen okullarını kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklar.
Aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklar:
Dijital uygulamalar
e-Güvenlik uygulamaları
Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar
Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi
Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi
eTwinning Okul Etiketini, tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler.
Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilecekler.
Tarsus Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eTwinning Unvanı Almaya Hak Kazandı
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemiz AA ve İHA resmi abonesidir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
27 Aralık ,Tarsus Haberleri ,Tarsus Haber ,Hava Durumu
Oluşturma süresi(ms): -1